Nyirok kezelés
A nyirokkezelés egy lágyabb érzetű masszázs, amit gyengédebb, finomabb, ismétlődő mozdulatok jellemeznek. Célja, hogy a nyirokrendszert aktiválja, erősítse. A nyirokrendszer (nyirokerek, csatornák, nyirokcsomók, nyirokszervek) pedig az immunrendszerünk fontos része, fő feladata a felesleges folyadékok összegyűjtése mellett az, hogy a betegségek és a különböző fertőzések ellen védelmet biztosítson. Immunrendszerünk karbantartása elengedhetetlen, ha a lehető legellenállóbbak akarunk lenni a betegségekkel szemben. A nyirokrendszer jó működésének egyik alapvető feltétele, hogy „mozgásban legyen”, megfelelő áramlását az izommozgás biztosítja. Az átlagember azonban a hétköznapokban egyre kevesebbet mozog, sokszor szinte az egész napot ülő helyzetben tölti, ami megnehezíti a rendszer akadálytalan működését.
Az immunerősítésre számtalan praktika létezik, egyike ezeknek a nyirok-kezelés. A kezelés során aktiváljuk a nyirokrendszert a bőr és kötőszövetek masszírozásával és a nyirokcsomók stimulálásával. Az aktiváláshoz használt fogások inkább simító jellegűek, itt nem gyúr és dörzsöl a masszőr, mivel nem az izmok átdolgozásán van a hangsúly. A nyirokcsomókat is csak finoman rezegteti, tapintja, nehogy véletlenül megsértse az amúgy is érzékeny rendszert.
A test a különböző fogások, technikák hatására a felhalmozott mérgeket és salakanyagokat gyorsabban kiválasztja. Elvezeti a nyirokfolyadékot, megszünteti, illetve csökkenti a szöveti ödémákat, vizesedéseket. Fogyni vágyóknál is lehet eredményeket elérni, ám ez a kezelés nem a zsírszöveteket bontja. Általában a nagyon túlsúlyos embereknél hatékony, ahol a plusz kilókat már a vizesedés és a puffadás is okozza. A kezelés elősegíti, hogy a fáradt kimerült test újra erőre kapjon, megszünteti a tompultságot, de megelőzés és egészségmegőrzés céljából is érdemes kipróbálni. Ebben az esetben évi kb. két kúra jót tesz a szervezetnek.
Nem csak egészségmegőrzés céljára és méregtelenítő, regeneráló kúrák kiegészítéseként használják, hanem gyakran orvosi ajánlásra is súlyosabb betegségek után regeneráló kúraként is. Például mellműtétek után, a kari ödéma elkerülése végett, de műtéti hegek mielőbbi gyógyulására is alkalmas, javíthat az ekcémán, valamint megszüntetheti a migrénes, fejfájós, fülzúgásos állapotokat is. A masszázs időtartama 1 - 1,5 óra, ami mindig az adott személy állapotától és adottságaitól függ. A kezelés teljes testmasszázs, vagyis a lábfejtől az arcig az egész testet érinti.
A kezelés masszázságyon történik, direkt erre a célra összeállított olajokkal, hogy még erősebb legyen a kívánt hatás.
Regeneráló kezelésnél egy alkalom nem elég, ilyenkor kúraszerűen kell alkalmazni. Általában 5-10 alkalomra mindenképpen szükség van, úgy hogy a kezelések között átlagban 5-6 napnál hosszabb idő ne teljen el. Az alkalmak száma függ a kezelt személy egészségügyi állapotától és szervezetének reagálásától.
Fontos megemlíteni, hogy a masszázs úgy a leghatékonyabb, ha a kezelt személy megfogadja a masszőr, vagy más egészségügyi szakember mozgással, lélegzéssel, táplálkozással és folyadékbevitellel kapcsolatos tanácsait is.
Igény szerint, a kezelés mellé, életvittel kapcsolatos tanácsokkal is tudok szolgálni. Sokkal gyorsabb, eredményesebb és nem utolsó sorban tartósabb eredményt lehet elérni, ha a kezelések mellett a megfelelő életvitelt is megpróbáljuk kialakítani.