Talpmasszázs
Kínai, egyiptomi, inka gyógyítók is alkalmazták már a talpmasszázst, mint lehetséges gyógymódot.
A testen vannak különböző helyek, amik kezelésével az egész szervezetre hatást lehet gyakorolni. Ilyen a fül, a kéz és a talp. A talp központi kapcsolóhelyet jelent, ahonnan a test bármely pontjában távolhatásokat lehet kiváltani. A talppontok nyomásával különböző ingerek terjednek szét a testben, így hatást gyakorolhatunk a test, a szervezet más helyeire is. Ezzel a technikával akár fel lehet mérni azt is, hogy milyen egészségügyi állapotban van a kezelt személy, hol van esetleg probléma. Az egész szervezet működésére szabályozó, kiegyenlítő, harmonizáló hatással van egy alapos talpmasszázs. A talp masszírozása megelőzésre, frissítésre, regenerálásra alkalmas, ezenkívül kiváló fájdalomcsillapító, valamint oldja a testi-, lelki feszültséget. A kezelő a talpon kitapintható elváltozásokból, lerakódásokból tudja kikövetkeztetni, hogy melyik szervvel lehet a gond. A pontok érzékenyek, fájdalmasak lehetnek, ha nem megfelelően működnek a kapcsolódó szervek. Az orvosi diagnózist nem helyettesíti a pontok érzékenységéből levont következtetés, de rávilágíthat a szervezet gyengébb területeire, amivel így tudatosabban lehet foglalkozni. Az érzékeny pontok gyakran csak energiahiányt vagy alulműködést jeleznek, nem biztos, hogy azonnal súlyos betegségre kell gondolni.
Vendégeim nálam a thai talpmasszázst vehetik igénybe, mely néhány szempontból eltér a hagyományos, kizárólag a reflexpontokra irányuló talpmasszázstól. Bár a reflexpontok ingerlésének mechanizmusa itt is alapvető, de az alkalmazott technika eltérő, nem csak a talpra koncentrál. Már a masszázs nevéből is lehet sejteni, hogy itt nem csak a talp masszírozásáról van szó, hanem a kezelés kiegészül a lábfej, a boka, a vádli és a térd átmasszírozásával is. A fogások annyiban térnek el a hagyományos talpmasszázstól, hogy nem csak a reflexpontok nyomását alkalmazza, hanem különböző fogástechnikákkal átdolgozza az egész lábat is. Különlegessége, hogy a masszázs során egy speciális pálcika segítségével fokozhatjuk a fogások erősségét, így ingerelni lehet a talp belsőbb rétegeiben lévő pontokat is.
A masszázs célja a feszültség csökkentése és a szervezet regenerálása. Megfelelően végezve, a masszírozás ingerületeket küld a test különböző szervei felé, ebben áll gyógyító, relaxáló hatása.
Hatása:
- A láb központi kapcsolóhelyet jelent, ahonnan az egész emberi szervezetben távolhatásokat lehet kiváltani.
- Az aktív zónák ingerlésével a testünkben áramló életenergiára hatunk. Az energiatorlódást vagy energiahiányt egyensúlyba hozhatjuk.
- Az egész szervezet működésére szabályozó, kiegyenlítő, harmonizáló hatással van
- A szervezet öngyógyító erőit beindítjuk
- Serkentjük a vérkeringést – a sejtanyagcsere felgyorsul, ezáltal a méreganyagok, salakanyagok könnyebben kiválasztódnak.
- Serkentjük a nyirokkeringést, így javul az immunrendszer erőssége
- Szabályozza a hormontermelő mirigyek működését.
- Fájdalom csillapító hatású.
-Lazító, testi – lelki feszültséget oldó hatású.
- A lábfej bőrében található érzőideg végződések ingerlésével idegrendszeri távolhatásokat érhetünk el.
- A talp masszírozása megelőzésre, frissítésre, regenerálásra is alkalmas.
- Lelki problémákban is segítséget nyújthat